• info@rainbow.cz

Historie

Na počátku...


Původní nápad vysavače bez sběrného sáčku se zrodil ve dvacátých letech dvacátého století. John W. Newcombe vynalezl „separátor“ – zařízení sloužící k oddělování prachu a částic ze vzduchu. Leslie H. Green uviděl v tomto vynálezu jeho opravdový potenciál, spojil se s Newcombem a spolu pak vynalezli „Newcombe Bagless“, tedy Newcombův vysavač bez sáčku.

V roce 1929 ustavil Green novou společnost a nazval ji Rexair, což je kombinace latinského slova s anglickým a celý výraz znamená „Král vzduchu”. Zatímco celá země procházela težkou hospodářskou krizí, společnost Rexair začala vyrábět, dolaďovat a prodávat čisticí zařízení Rexair.
Zájem o Rexair roste...V roce 1936 začal pro společnost pracovat T. Russ Hill. Inspirován pouličními čističi v Kentucky, přišel Hill na nápad zahrnout do konstrukce zařízení Rexair také vodu, která měla lapat prach a nečistoty s daleko větší účinností. Tato inovace učinila zařízení Rexair jedinečným a exkluzivním výrobkem. Společnost Rexair přišla s novým sloganem „Wet Dust Can’t Fly!” (Mokrý prach nelétá).

Schopnost zařízení Rexair eliminovat vzduchem nesené částice a jiný prach v interiéru usnadnil život osobám trpícím alergiemi a sennou rýmou a brzy jej profesionální zdravotníci uznali za průkopnický výrobek.
Válečná léta...


V době vstupu Ameriky do 2. světové války se společnost Rexair značně rozrostla. V roce 1941 fúzovala společnost Rexair se společností Martin-Parry Corporation z Toleda, Ohio, což poskytlo společnosti Rexair přístup k větší výrobní kapacitě. Během války podporovaly společnosti Rexair a Martin-Parry válečné úsilí USA výrobou skříněk na radar, odpalovače raket.

Když válka skončila, byla společnost Rexair dokonale připravena na prudký poválečný hospodárský rozvoj. Společnost byla již solidně zavedena a brzy se Rexair dostal do každodenního slovníku mnoha domácností.
Nebývalá příležitost...V roce 1948 začal odbyt vysavačů značky Rexair enormně růst. Částečně se o to zasloužil mladý prodejní agent z města Owensboro, Kentucky. J.V. Sanders – lépe známý pod jménem „Sandy“ – viděl předvedení zařízení Rexair a poté přišel do Detroitu ve státe Michigan s pevným odhodláním stát se „nejlepším prodejním zástupcem, jakého společnost kdy měla“.

Tím se také stal, ale dosáhl ještě více tak, že společnosti Rexair pomohl v růstu a prosperitě. „Sandy” zosobňoval příležitost, kterou poskytovala společnost Rexair. V roce 1953 se stal jedním z 5 regionálních manažerů národní distributorské organizace společnosti Rexair.
Jak přišlo na svět Rainbow...


Rok 1955 s sebou přinesl výrazné vylepšený vysavač Rexair. Měl štíhlý tvar a technologicky vyladěnou konstrukci s dvojnásobně silným motorem než jeho předchůdce. Vedení společnosti Rexair se rozhodlo překrtít ho na „Rainbow“.

Růst společnosti Rexair byl enormní. Byl to výsledek skvělého výrobku, usilovné práce a plného nasazení dealerů a regionálních manažerů, jakož i oddanosti věci a vize vedení společnosti.
Rexair se restrukturuje do budoucnosti...Vydání Rexevents z února 1959 oznámilo – „VELKÉ SNY SE PROMĚŇUJÍ VE SKUTEČNOST – Sanders a společníci kupují Rexair”. J.V. Sanders nyní plně kontroloval společnost Rexair a jeho první strategickou prioritou se stal úkol plně rozvinout „Příležitost Rainbow“.

Distributoři zařízení Rainbow měli nyní možnost stát se nezávislými vlastníky obchodní firmy a dealeři, manažeři a distributoři Rainbow mohli lépe dosáhnout svých osobních cílu a finančního bezpečí.
Odhodlanost průběžně vylepšovat...


V roce 1969 uvedla společnost Rexair do provozu svoji novou výrobní halu o 9 290 čtverečních metrech ve městě Cadillac ve státe Michigan. Výsledkem závazku pracovníků společnosti Rexair, neustále výrobek vylepšovat, byl další vývoj zařízení Rainbow a konstrukce celé řady technicky důmyslných doplňujících zařízení – mezi jinými elektrického kartáče a AquaMate.

Nový model Rainbow D3 opustil továrnu v roce 1980. Představoval první zásadní změnu modelu za 20 let. S novým, chladněji bežícím motorem se model D3 stal prvním zařízením Rainbow schváleným pro „mokré vysávání“.
Rainbow se rozběhlo do světa...Už v roce 1947 měla společnost Rexair pobočky v Kanadě, na Kubě a v Mexiku. Trvalo to však téměř 40 let, než se v osmdesátých letech minulého století mezinárodní odbyt zařízení Rainbow opravdu rozjel na plné obrátky. Společnost Rexair vyvinula mezinárodní odbytovou a distribuční sít a zařízení Rainbow bylo upraveno tak, aby splňovalo specifické požadavky zemí po celém světě.

V roce 1986 oslavila společnost Rexair svoje zlaté výročí tím, že uvedla na trh nejnovější model Rainbow, totiž D4. Tento model byl výsledkem 5 let plánování, konstruování a testování, a J.V. Sanders o něm prohlásil - “..jedná o nejlepší čisticí systém na této zeměkouli“.
Připraven na budoucí úspěchy...


V roce 2001 se vedení společnosti Rexair ujal Paul Vidovich ve funkci prezidenta a generálního ředitele (CEO) a v roce 2002 pak ješte přibral funkci předsedy správní rady.

Paul zahájil svoji kariéru v obchodní činnosti v roce 1971. Postupně zaujímal stále vyšší funkce s četnými úspěchy v oblasti přímého prodeje. Jeho vynikající schopnost vést lidi a znalost celé společnosti dovedly společnost Rexair na výjimečně vysokou úroven úspěchu v prodeji na území USA a na mnoha zahraničních trzích.
Nejnovější vývoj vskutku revolučního výrobku...Rok 2011 přinesl nejnovější ztělesnění všech výhod výrobku Rainbow. Výsledkem intenzivního plánování, výzkumu a ohromných finančních zdrojů společnosti Rexair se stalo nové zařízení Rainbow, které poskytuje úroveň výkonu a čištění, která nemá domácích čistících zařízení.

Dnes je společnost Rexair LLC silnější než kdy jindy. S nesmírně aktivní a rostoucí mezinárodní odbytovou sítí, špickovým výrobním a technologickým střediskem a oddaným, pro věc zapáleným týmem vedení je společnost Rexair ve vynikající pozici pro budoucí úspěchy, jak vlastní společnosti tak i každého dealera a distributora v celosvětové rodině pracovníku Rainbow.